„Mám dve ruky: jednu, aby som stisol dlaň tých, s ktorými kráčam, a druhú, aby som dvíhal tých, ktorí padajú.“       Guyau

Deň prešovského samosprávneho kraja v našom zariadení

Dňa 12.11.2019 sme sa aj v CSS Slnečnom dome v DSS v Prešove aj v DSS a ZPB v Hanušovciach nad Topľou zapojili do Dňa PSK , ktorý sa niesol v duchu spomienok a milých stretnutí. Témou bola „Nežná 30“. 30. výročie Nežnej revolúcie. Štrnganie kľúčov, farby trikolóry, kvety, čiapka budajka a prsty vztýčené do tvaru písmená V. Aj týmito symbolmi Nežnej revolúcie sme priblížili atmosféru, ktorá vládla pred 30 rokmi . Zaspomínali sme na nezabudnuteľné novembrové okamihy roku 1989 a pripomenuli si, aké dôležité je vážiť si nadobudnutú slobodu. Tóny neoficiálnej hymny Nežnej revolúcie ,,Sľúbili sme si lásku” sa naším zariadením niesli do neskorých popoludňajších hodín.
Zamestnanci a prijímatelia si pripravili program, ktorým prezentovali pracoviská nášho zriadenia. Pozvali sme širokú verejnosť, podporovateľov, rodičov a priateľov našich prijímateľov. Mali možnosť prehliadnuť si priestory pracovísk nášho zariadenia a práce z tvorivých dielní našich prijímateľov sociálnych služieb. Zaujímali sa ale aj o ich pohľad na život a ich názory.
Ďakujeme všetkým, ktorí prišli medzi nás, venovali nám svoj čas a záujem. Spolu sme strávili krásny deň a vytvorili príjemnú atmosféru.


Komentáre sú uzatvorené.

Optimálna šírka rozlíšenia monitora 1250px a viac (minimálne však 1024px)