„Mám dve ruky: jednu, aby som stisol dlaň tých, s ktorými kráčam, a druhú, aby som dvíhal tých, ktorí padajú.“       Guyau

Deň aktívneho dobrovoľníctva (DAD)

Tohto roku sa konal jedenásty ročník Dni aktívneho dobrovoľníctva. V našom kraji naň vyzývalo Prešovské dobrovoľnícke centrum, ktoré ho pripravovalo, ako súčasť národného Týždňa dobrovoľníctva. Od 17. 9. – 29. 9.  si každý záujemca o dobrovoľnícku prácu mohol vybrať z mnohých pripravovaných ponúk.
V Centre sociálnych služieb „Slnečný dom“ boli pripravené možnosti rôznych aktivít pre dobrovoľníkov na všetkých troch pracoviskách.
19. 09. sa  mohli dobrovoľníci zapojiť do úprav interiéru a vytvárania rôznych záujmových aktivít pre deti v Krízovom stredisku v Prešove.
Bol pekný slnečný deň, deň ako stvorený na pomoc druhým. Do krízového strediska zavítalo hneď päť milých dobrovoľníčok z Hanušoviec nad Topľou – Danka, Danielka, Gabika, Zuzanka a Aďka. Dievčatá boli usilovné ako včeličky a práca im išla ako od ruky. Pekne vyumývali všetky izby, pomáhali aj pri umývaní okien, či triedení starších kníh. Deti sa na nich už veľmi tešili a taktiež na to, ako sa pekne spolu zahrajú. Veľa zábavy  si spoločne užili pri hraní hry twister, či lovení rybičiek na udicu. Ďakujeme dievčatá, že ste sa stali dobrovoľníčkami.
V Domove sociálnych služieb a Zariadení podporovaného bývania v Hanušovciach nad Topľou bol 21. 09. pripravený „kreatívny deň“, počas ktorého záujemcovia mohli vyrábať rôzne exteriérové dekorácie.
Zapojili sa  rodičia prijímateľov, ale aj dobrovoľníci z blízkeho okolia.
Zúčastnení vyrábali ozdobné svietniky z kompótových fliaš, farebným náterom ošetrili hlinené kvetináče, vyrábali kvetináče z paliet a črepníky z betónu. Všetky dekoratívne výrobky skrášlili exteriér  zariadenia. Svojou farebnosťou, rôznorodosťou a krásou potešia prijímateľov sociálnych služieb,  zamestnancov a všetkých tých, ktorí navštívia zariadenie.
V Domove sociálnych služieb v Prešove sa taktiež 21. 09. mohli dobrovoľníci zapojiť do výroby terapeutických pomôcok a prác v záhrade.
Potešila nás účasť dobrovoľníkov z rady rodičov našich prijímateľov, ale aj ľudí z okolia, ktorí si vybrali naše zariadenie na základe vyhlásenej ponuky Prešovským dobrovoľníckym centrom. Dobrovoľníci sa zapájali do úpravy záhrady, obnovovania starých náterov záhradného nábytku, zábradlia, výroby terapeutickej pomôcky aj príprav materiálu na  aktivity zamerané na rozvoj pracovných zručností prijímateľov sociálnych služieb. Sme radi, že sa stále nájdu ochotní ľudia, ktorí nezištne  venujú svoju energiu a čas pre iných. V tomto roku sa v našom CSS „Slnečný dom“ zapojilo v rámci Dní aktívneho dobrovoľníctva spolu 22 dobrovoľníkov.

ĎAKUJEME.

Flash Player a prehliadač s podporou Javascript sú potrebné.

 

Flash Player a prehliadač s podporou Javascript sú potrebné.

 

Komentáre sú uzatvorené.

Optimálna šírka rozlíšenia monitora 1250px a viac (minimálne však 1024px)