„Mám dve ruky: jednu, aby som stisol dlaň tých, s ktorými kráčam, a druhú, aby som dvíhal tých, ktorí padajú.“       Guyau

Zlatá rybka 2017

V dňoch 14 – 16. júna 2017 sa DSS Slnečný dom v Prešove zúčastnil 13. ročníka Medzinárodných rybárskych pretekov mentálne postihnutých pod názvom „Zlatá rybka” , ktoré zorganizovali Trnavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec.
Podujatia sa zúčastnilo 10 zariadení zo Slovenska a 2 družstvá tvorili priatelia z Maďarska a Čiech.
Každé  družstvo tvorili 4 klienti.
Trojdňové podujatie sa začínalo tradične príchodom všetkých účastníkov do zariadenia, kde ich už čakali postavené stany, rybárska výstroj a  rozvoniaval obed.
Po ubytovaní, oddychu a krátkej porade s vedúcimi družstiev o programe, sa všetci účastníci presunuli k rybníku, kde sa mala konať celá súťažná časť podujatia. Tu mali všetci  možnosť  vyskúšať si samotné chytanie. Program pokračoval v zariadení opekačkou. Všetci sa vytancovali, posedeli pri priateľských rozhovoroch a tešili sa na štvrtkovú rybačku.
Na začiatku súťaže sa vyžrebovali  lovné miesta  pod dozorom predsedu odbornej poroty. Slávnostným výstrelom. boli rybárske preteky oficiálne zahájené. Dozor nad regulárnosťou rybárskych pretekov zabezpečovala porota zložená z členov miestneho rybárskeho zväzu zo Šoporne.
Úlovky boli riadne zaznamenané v tabuľkách. Víťazom sa stalo družstvo s najťažšou ulovenou rybou,  druhé miesto patrilo družstvu s najväčším počtom ulovených rýb a tretie miesto bolo pre družstvo s druhým najväčším počtom ulovených rýb.
Súťaž ukončil pán Beňo presne o 12,00 hod. delobuchom. Porota vyhodnotila tabuľky úlovkov jednotlivých družstiev a následne  slávnostne vyhlásili výsledky súťažného rybolovu.
Na 1. mieste sa umiestnili zástupcovia z Trenčina,  ktorí ulovili najťažšiu rybu o váhe  5, kg.
Neodmysliteľnou súčasťou  podujatia boli vojaci zo Serede, ktorí nám ukázali program – ukážka vojenskej techniky, pripravili si pre nás rôzne súťaže a samozrejme bola aj možnosť obzrieť si vojenskú techniku. Potom pokračoval program krájaním torty a diskotékou. Z tohto jedinečného podujatia sme si odniesli kopu krásnych zážitkov, veselých spomienok,  kontakty s novými priateľmi a o rok sa opäť  tešíme na ďalší ročník „Zlatej rybky“.

Flash Player a prehliadač s podporou Javascript sú potrebné.

Komentáre sú uzatvorené.

Optimálna šírka rozlíšenia monitora 1250px a viac (minimálne však 1024px)